Liker.ir خرداد 91 - اشتراک گذاری و نشر اینفوگرافیک
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

91/3/10
3:8 عصر

زندگی نامه مختصر امام علی النقی (ع)

بدست اینفوگراف دات آی آر در دسته نقی, امام نقی, امام هادی, زندگی نامه امام نقی

 

زندگی نامه مختصر امام علی النقی (ع)

شهادت امام هادی (ع) (با کمی تاخیر) را به منجی عالم بشریت امام زمان (عج) تسلیت عرض می‌کنم.

امام علی النقی(ع) در نیمه ماه ذیحجه 212 هجری دیده به جهان گشود، یکی از زیباترین زیارات، زیارت جامعه کبیره می‌باشد که این زیارت به نقل از امام هادی (ع) بوده است. در سال 220 هجری امام جواد به شهادت رسیدند و امام هادی (ع)  به امامت نایل گردیدند.

اخیرا برخی از پوچ نگران با چند خط چرندیات می‌خواهند وجه‌ی این امام بزرگواروامامان دیگر را خدشه دار کنند، غافل از اینکه این امامان بزرگوار حقیقتی پایان ناپذیرند یا به عبارتی نوری از حق هستند که همانطورکه قرآن می فرماید هیچ گاه و به هیچ نحوی خاموش نخواهند گشت...

یُرِیدُونَ أَنْ یُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ یَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَنْ یُتِمَّ نُورَهُ وَ لَوْ کَرِهَ الْکافِرُونَ »[3]
«اینها میخواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند ولى خداوند اراده کرده است که این نور الهى را هم چنان گستردهتر و کامل‌تر سازد، تا همه جهان را فرا گیرد، و تمام جهانیان از پرتو آن بهره گیرند هر چند کافران را خوشایند نباشد.»

و بعد در ادامه پیروزى و فراگیر شدن اسلام برکل گیتى را نوید مى بخشد و مى فرماید:

«هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدى وَ دِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ کُلِّهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ»[4]

او کسى است که رسول خود را با هدایت و دین حق فرستاد تا او را بر تمام ادیان پیروز و غالب گرداند، هر چند مشرکان را خوشایند نباشد

برای مشاهده اینفوگرافیک درابعاد واقعی کلیک کنید


91/3/10
3:6 عصر

بیداری اسلامی

بدست اینفوگراف دات آی آر در دسته بیداری اسلامی, اعتراضات مردمی, تظاهرات مصر, تظاهرات بحرین, بحرین

بیداری اسلامی

طی 2 سال گذشته موجی از تظاهرات مردمی علیه پادشاهان و مزدوران وقت کشورهای مختلف شکل گرفت که این تظاهرات از سال 2011 میلادی (1389 شمسی) آغاز شد.

اولین اعتراضات در تونس دیده شد به طوری که یک جوانی به نام محمد البوعزیزی  با سوزاندن خود آغازگر تظاهرات مردمی تونس و درادامه آن در کشورهای دیگر شمال آفریقا و حاشیه خلیج فارس شد.

در 14 ژانویه 2011 (24 دی 1389) با شدت گرفتن اعتراضات مردمی تونس، زین العابدین بن علی دولت و مجلس را منحل کرد و جای خودش را به محمد الغنوش نخست وزیر سپرد. وی به همراه خانواده‌ ش به عربستان سعودی گریخت. چندی پس از خروج بن علی، راشد الغنوشی تبعیدی که 20 سال خارج از تونس به سر می‌برد به همراه 70 تن از مخالفان بن علی به تونس بازگشت.

در فردای این روز 14 ژانویه 2011، اولین جرقه تظاهرات مصر، در مقابل سفارت تونس برای حمایت از انقلاب تونس شکل گرفت، در این میان طوری تظاهرات گسترش یافت که
 نخست وزیر اسرائیل علیه نظام مصر اظهار داشت از عاقبت مصر می ترسد که حکومتی اسلامی - مانند ایران- در آن به وجود آید.

برای مشاهده اینفوگرافیک درابعاد واقعی کلیک کنید


91/3/6
3:50 عصر

کانادا

بدست اینفوگراف دات آی آر در دسته کشور کانادا،جمعیت کانادا،پایتخت کانادا،کانادا

کانادا

اینفوگرافیکی از آما رو ارقام کشور کانادا

در قدیم کشور کانادا به صورت 4 ایالت بود که بر اساس توافق نامه متحد شده و حکومت کانادا را تاسیس کردند، جان مک دونالد اولین نخست وزیر کانادا گردید. سپس این کشور تحت سیطره بریتانیا قرار گرفت که در سال  1982 میلادی ، از ملکه الیزابت دوم مجوزی برای جدا سازی قانون اساسی گرفتند و بدین ترتیب کل کانادا تحت حکومت مستقل پادشاهی قرار گرفت..

اگر مایل به دریافت اطلاعات بیشتری از کشور کانادا می باشید این اینفوگرافیک زیبا قطعا به شما کمک زیادی خواهد کرد و با نمودارهایی که در این اینفوگرافیک تماشا می کنید برای درک بهتر و یاحتی ماندگاری بیشتردر ذهن شما، مفید می‌باشد.

برای مشاهده اینفوگرافیک درابعاد واقعی کلیک کنید


91/3/4
12:57 عصر

هزینه های نظامی درجهان

بدست اینفوگراف دات آی آر در دسته هزینه‌های نظامی, ارتش, هزینه نظامی

هزینه‌های نظامی درجهان

باتوجه به این اینفوگرافیک شما می توانید میزان هزینه های کشورهای مختلف جهان را در بحث تجهیزات و یا به طور کلی هر هزینه‌ای که مربوط به ارتش هر کشور می شود را مشاهده کنید.

همچنین نموداری از درصد کل هزینه های کشورهای جهان در سال 2008 را طراحی کرده که دیدن آن خالی از لطف نخواهد بود.

 برای مشاهده اینفوگرافیک درابعاد واقعی کلیک کنید


91/3/4
12:57 عصر

خسارات اقتصادی ناشی از بلایای طبیعی

بدست اینفوگراف دات آی آر در دسته خسارات اقتصادی, هزینه اقتصادی, خسارات بلایای طبیعی

 

خسارات اقتصادی ناشی از بلایای طبیعی

در سال 2011

شرکت بیمه < سوئیس ری> در گزارشی اعلام کرد که طی یک رکود در سال 2011 ، اقتصاد جهان 350 میلیارد دلار را در اثر بلایای طبیعی از دست داد.

در این داده نگاشت شما مقایسه بین دوسال گذشته ( 2011 و2010 ) در زمینه پرداخت های بیمه ای برای بلایای طبیعی و کل خسارات ناشی از این بلایا را مشاهده کنید که باتوجه به این آمار سال 2011 نسبت به 2010 ، 126 میلیارد خسارات وارده بیشتر بوده است..

برای مشاهده اینفوگرافیک درابعاد واقعی کلیک کنید